Slovenky zdolali Česko a sú zachránené v A- kategórii

Slovenské kadetské reprezentantky zvíťazili v druhom zápase skupiny o 9. - 16. majstrovstiev Európy hraných v Michalovciach nad Českou republikou 21:18, keď po polčase prehrávali 10:13. Zverenky trénera Heineho Jensena sa tak zachránili v A- kategórii majstrovstiev Európy. Na šampionáte ich čakajú ešte dva zápasy v skupine o 9. až 12. miesto. O ich programe vás budeme informovať...

Výsledky predošlých zápasov rozhodli, že v súboji Sloveniek s Českou republikou pôjde o to, kto bude mať definitívnu záchranu a kto bude musieť o ňu bojovať. Prvý polčas vyšiel lepšie Češkám. Tie síce prehrávali 0:2, no päťgólovou šnúrou sa dostali do pohodlného vedenia. Slovenky síce následne znížili na 4:5, no naďalej robili lacné chyby, čo súper využíval. V trinástej minúte po góle Vavrouškovej viedli Češky 9:4 a boli jasne nasmerované k záchrane. Slovenky síce šesť minút pred koncom prvého dejstva znížili Popovcovou na 9:11, záver ale patril Českej republike, ktoré do polčasu išla po výhre 13:10.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Slovenky zlepšili obranu. Hneď na úvod síce inkasovali na 10:14, no potom zaznamenali trojgólovú šnúru, na ktorú lavička českého tímu reagovala oddychovým oddychovým časom. Ani ten nepomohol, pretože opraty zápasu už mali pevne v rukách Slovenky. Tie od stavu 14:16 zaznamenali rozhodujúcu päťgólovú šnúru. Po ďalšom oddychovom čase síce Češky znížili na 19:18, no ďalšie góly už v zápase nezaknihovali. Slovenky nakoniec zvíťazili 21:18 a na šampionáte do 17 rokov si zahrajú aj v ďalšom období.

Slovensko - Česká republika 21:18 (10:13)

Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčené: 3 - 4.

SLOVENSKO: Kondášová, Chudovská - Trepáčová 1, Belušková, Pastroreková 4, Tomašechová 8/3, Lanczová 4, Ratvajská, Holincová, Manczal, Kóšová, Duranková, Michalková 1, Meszároš 1.

ČESKÁ REPUBLIKA: Rezačová, Novotná - Smetkvá, Franková 4/1, Oravcová 2, Smrhová, Vavroušková 4/2, Hubová 2, Strišková 2, Grabcová, Issová 1, Protivňáková, Olšová, Hynková 2, Ševčíková, Novichikhina.

Uverejnené: 16.08.2017 19:28:11