MFK Zemplín zdolal Senicu. Hrdinom dvojgólový Sulley

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v súboji ôsmeho kola Fortuna ligy na domácej pôde nad tímom FK Senica 2:1. O oba góly v sieti Záhorákov sa postaral Ghančan Sadam Sulley, za hostí sa trafil ex - Michalovčan Oliver Podhorin. Zverenci trénera Antona Šoltisa budú nastávajúci týždeň v hre opäť dvakrát. V utorok o 20.30 hod. ich čaká duel deviateho kola na pôde bratislavského Slovana, doma ich opäť uvidíme v nedeľu 24. septembra, kedy o 19.00 hod. privítajú Dunajskú Stredu.

Pri Laborci sa z oboch strán začalo opatrne. Michalovčania mali čo robiť, aby sa predrali cez dobre organizovanú defenzívu súpera. Najskôr to skúšali strelami z diaľky. S Koscelníkovým pokusom si ale brankár Plach poradil, pri strele Griča zasahovať nemusel. Domáci tlak sa stupňoval. V 22. minúte podnikol po pravej strane rýchlu kontru Koscelník, posunul loptu Sulleyovi, ktorý priťukol Turíkovi, ten ale z dobrej parkety nemieril presne. O tri minúty neskôr sa už ale skóre menilo. Koscelník vyškriabal z čiary výbornú prihrávku Žofčáka, našiel v päťke Sulleya a ghanský útočník si otvoril gólový účet v Michalovciach – 1:0. Gól paradoxne pomohol hosťom, ktorí boli vo zvyšnom čase prvého polčasu nebezpečnejší. V 36. minúte ich útočník Filip Ďuriš prestrelil z päťky michalovskú bránu a tesne pred koncom prvého polčasu z ideálnej pozície netrafil priestor medzi troma žrďami.

Na začiatku druhého dejstva pokračovali Seničania v aktivite, ktorá sa im vyplatila po pätnástich minútach. Domáci golman Matúš Kira ešte kryl prvú strelu Vaščáka, no na dorážku Ex – Michalovčana Olivera Podhorina už bol prikrátky. Zemplínčania sa po vyrovnávajúcom góle opäť hľadali. Nedarilo sa im prechádzať cez dobre organizovanú defenzívu súpera, skúšali to teda nakopávanými loptami či štandardkami. Po jednej z nich mieril z priameho kopu Peter Kavka nad, Žofčák iba vyprášil rukavice Placha. V 76. minúte prišiel center z pravej strany, na ktorý najvyššie vyskočil Sulley a hlavou opäť poslal domácich do vedenia. Seničania už veľa v ofenzíve nevymysleli. Očakávaný záverečný tlak neprišiel a tak tri body ostali pri Laborci.

MFK Zemplín Michalovce - FK Senica 2:1 (1:0)
Góly: 25. a 76. Sulley - 60. Podhorin.
Žlté karty: 63. Sviarčinskij, - 68. Sarpei, 70. Vaščák.
Rozhodovali: Prešinský- Ádám, Borsányi.
Divákov: 1968.
MFK ZEMPLÍN: Kira - Sviarčinskij, Kavka, Carrillo, Božok -  Žofčák - Koscelník (89. Bednár), Turík (65. Danko), Grič, Regáli (68. Šimčák) - Sulley.
FK: Plach - Medvedev, Jarabica, Ranko, Podhorin - Sarpei, Krč (80. Richtárech) - Kováč (80. Rigo), Vaščák, Duga - F. Ďuriš (80. Šefčík).

Uverejnené: 16.09.2017 21:59:30