Dukla v šlágri na Považí utrpela prvú prehru

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v šlágri tretieho kola St. Nicolaus I. ligy na ľade nováčika súťaže MHK Dubnica nad Váhom 0:3 a utrpeli tak prvú tohtosezónnu prehru. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie predstavia na domácom ľade vo Vranove nad Topľou, kde v piatok 22. septembra o 17.30 hod. privítajú celok HK Gladiators Trnava.

V priamom súboji o prvú priečku v tabuľke vyšla prvá tretina lepšie domácim Považanom. Nováčik druhej najvyššej súťaže síce ešte na úvod nevyužil presilovú hru po faule Cvengroša, no v ôsmej minúte Michalovčania neubránili najproduktívnejší útok súťaže a Michal Kluka pridal svoj šiesty tohtosezónny gól 1:0. V šestnástej minúte opäť úradovala druhá formácia Dubničanov, tentoraz presne mieril Filip Nemček – 2:0. V druhej tretine sa hra aspoň, čo sa týka počtu striel na bránu vyrovnala. Michalovčania si však naďalej vylamovali zuby na brankárovi Kutejovi. Domáci si tak udržiavali mierny náskok, ktorý v tretej časti dokonca pri presilovke zásluhou Jána Pardavého zveľadili. Aj preto „vojaci“ utrpeli prvú porážku v súťaži, keď na Považí prehrali 0:3.

MHK Dubnica nad Váhom - HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 8. Kluka (Nemček), 16. Nemček (Hegyi), 50. Pardavý (Bednár) pres/1.
Vylúčení: 1:6.
Presilovky: 1:0.
Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Píšťanský – Valo, P. Tvrdoň.
Divákov: 866.
MHK: Kutej - Bobček, Habšuda, D. Rehák, Burzala, Madový, D. Trška, Ďurkech, E. Bednár - O. Ďuriš, J. Švec, Jakúbek - Kluka, Hegyi, F. Nemček - Berák, Kútny, Kanaet - Briestenský, Špankovič, J. Pardavý ml.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Hančák, Valečko, Dolgoš, Kolba, F. Oravec, Cvengroš, Rusina - Banovský, Cútt, Solomončak - Fajčák, Linet, Hvila - Poliaček, Toma, Brezniak - Balko, R. Gašpar, Hamráček.