Dukla rozbila Považskú Bystricu

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce rozdrvili v zápase siedmeho kola St. Nicolaus I. ligy na svojom ľade družstvo HK 95 Považská Bystrica 12:3. Po dva góly zaznamenali Radovan Cútt, Lukáš Toma a František Poliaček, po jednom pridali Tomáš Valečko, Ľuboš Fajčák, Dominik Borov, Tomáš Banovský a Jakub Linet. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie v piatok predstavia v Spišskej Novej Vsi, doma ich uvidíme v stredu 11. októbra, kedy vo vranovskej STD aréne v tradičnom čase o 17.30 hod. privítajú nováčika prvej ligy HC OSMOS Bratislava.

Michalovčania mali problém v posledných týždňoch so vstupmi do zápasov, no tentoraz sa to nepotvrdilo. Od úvodných sekúnd totiž na Považanov spustili oheň a síru, a po siedmych minútach hry viedli po góloch Valečka, Poliačeka a Fajčáka 3:0. Hostia síce odpovedali Oliverom Okuliarom, no bol to iba ich slabý výkrik do priebehu zápasu. Jeho tón totiž udávali domáci, ktorých sila sa prejavila v druhej časti. Postupne sa gólovo presadili Lukáš Toma, mladík Dominik Borov, opäť Lukáš Toma, Tomáš Banovský či Radovan Cútt a „Ingemáci“ tak po dvoch tretinách viedli 8:1. Považská Bystrica na začiatku tretej tretiny síce odpovedala gólmi Zlochu a Rodionova v priebehu niekoľkých sekúnd, boli to ale domáci hokejisti, ktorí mali posledné slovo v zápase. Najskôr sa presadil Cútt, desiaty gól pridal Jakub Linet a do konca duelu sa podarilo skórovať ešte aj Banovskému s Poliačekom. Michalovská Dukla tak zvíťazila presvedčivo 12:3.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK 95 Považská Bystrica 12:3 (3:1, 5:0, 4:2)
Góly: 1. Valečko (Banovský, Hamráček), 2. Poliaček (Brezniak), 7. Fajčák (Dolgoš, Hvila), 22. Toma (Brezniak, Poliaček), 26. Borov (Cútt), 29. Toma (Brezniak), 33. Banovský (Kolba), 37. Cútt, 48. Cútt (Hančák, Borov) pres/1, 55. Linet (Banovský) pres/1, 56. Poliaček (Cvengroš, Oravec) pres/1, 58. Cútt (Banovský, Borov) – 8. Okuliar (Kukuča), 41. Zlocha (Niník, Dolinajec), 42. Rodionov (Leško, Cíger)
Vylúčení: 5:8. navyše Schorner (Považská Bystrica) 5+DKZ seknutie. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba - Homola, Pribula. Divákov: 200
HK DUKLA INGEMA: Pajpach - Hančák, Valečko, Kolba, Dolgoš, Cvengroš, Oravec, Rusina - Hamráček, Cútt, Banovský - Fajčák, Linet, Hvila - Brezniak, Toma, Poliaček - Borov, Balko, Jaššo.
HK 95: Dzubina (29. Klinčúch) - Niník, Koleda, Leško, Nahálka, Palovič, Bajaník, Solar, Majerčík – Schroner, Zlocha, Dolinajec – Rodionov, Jurášek, Cíger – Miro, Kukuča, Mokrohajský – Brveník, Okuliar

Uverejnené: 04.10.2017 21:20:26