Dukla Ingema so štvrtou prehrou u súpera v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce ukazujú v doterajšom priebehu sezóny dve tváre. Tú prvú v domácich stretnutiach, kde v siedmych zápasov stratili akurát jeden bod, druhú, horšiu na ľade súperov. V prvom kole síce zvíťazili u silných Topoľčian 3:0, no následne zaknihovali štyri porážky v rade. Nič na tom nezmenila ani trénerská výmena, keďže Miroslav Chudý so svojimi zverencami pokračoval v sérii prehier u súperov, keď v jednom z dvoch stredajších šlágrov jedenásteho kola St. Nicolaus I. ligy prehral v Skalici tesne 3:4. Na druhej strane, posunom je hlavne herná stránka tímu, ktorý v priamom súboji o druhé miesto v tabuľke viedol dvakrát 2:1 aj 3:2.

„Ingemáci“ v zápase zvratov nezískali ani bod, hoci mohli na Záhorí kľudne bodovať. Skóre duelu síce otvoril domáci Vaškovič, no Dukla ešte do konca prvej tretiny odpovedala gólmi Poliačeka a Cútt. V polovicu druhej časti síce vyrovnal Mikéska, no Radovan Cútt v 35. minúte opäť prinavrátil misky váh na stranu Zemplínčanov. Dôležitý moment sa udial krátko pred koncom druhej tretiny, kedy skúsený Martin Hujsa vyrovnal na 3:3 a dostal tak „Skalických králov“ na koňa. V úvode tretej tretiny následne strhol víťazstvo na ich stranu Janáč. Michalovčania si záverečným tlakom mohli vykoledovať aspoň predĺženie. Tomáš Banovský ale desať sekúnd pred koncom nepremenil nariadené trestné strieľanie. „Bolo vidno, že sa streli dve kvalitné družstvá,“ rozhovoril sa tréner Michalovčanov Miroslav Chudý, ktorý následne pokračoval v hodnotení duelu. „Podľa mňa to bolo herne vyrovnané. V prvých minútach možno bolo na našom výkone cítiť dlhú cestu, no potom sme sa otrepali a podľa mňa, prvá tretina patrila nám. Domáci síce otvorili skóre, no nám sa to podarilo otočiť. Nie som spokojný s druhou tretinou, kde sme boli často vylučovaní. Bola to z našej strany nedisciplinovanosť. Je to škoda, pretože som chlapcom hovoril, že keď chceme v Skalici uspieť, musíme hrať čo najviac v piatich. My sme navyše stratili na desať minút obrancu Valečka, čo bol veľký zásah do zostavy, pretože som následne musel krútiť iba piatich bekov. V závere druhej tretiny prišlo ich vyrovnanie na 3:3, čo bol veľmi dôležitý moment. Gól ich postavil na nohy, čo využili v tretej tretine na strhnutie zápasu na svoju stranu. V závere sme síce mali tlak, mohli sme vyrovnať, no gól nám nebol súdené dať ani z trestného strieľania. Myslím si, že vyhralo šťastnejšie družstvo. Prehra ma mrzí, pretože za priebeh duelu a výkon sme si podľa mňa bodovať zaslúžili.“

Michalovčania tak nezačali super ťažký týždeň, v ktorom za päť dní odohrajú tri zápasy proti tímom z prvej päťky, aspoň čo sa týka bodového zisku najlepšie. Na prehru musia rýchlo zabudnúť. V piatok ich totiž čaká domáci duel s Dubnicou nad Váhom, ktorej majú čo vracať. V prvom vzájomnom meraní na Považí totiž prehrali 0:3. V nedeľu zase hrajú predohrávaný duel 19. kola v Topoľčanoch. „Je to ťažké aj vzhľadom k tomu, že máme za sebou cestu cez celé Slovensko. My v prvom rade musíme dobre zregenerovať. Na dlhú cestu či náročný program sa ale vyhovárať nemôžeme. O vyžrebovaní sme totiž vedeli dosť dlho. Mrzí ma, že nám trošku šarapatia zranenia. K dispozícii ešte nie je Fajčák, navyše v Skalici utrpel otras mozgu Brezniak, takže opäť nemáme štyri kompletné útoky. Víkend bude určite náročný, no ja verím, že ho zvládneme k spokojnosti,“ podotýka tréner Dukly Ingema Miroslav Chudý.