Dukla zdolala Dubnicu 3:2 po predĺžení

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v dvanástom kole St. Nicolaus I. ligy nad tímom MHK Dubnica nad Váhom 3:2 po predĺžení a doma tak neprehrali ani v ôsmom stretnutí v rade. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa teraz dvakrát predstavia na ľade súpera. V nedeľu ich v Topoľčanoch čaká predohrávaný duel 19. kola, no a v stredu zase odohrajú súboj v Trnave. Doma ich uvidíme až v piatok 27. októbra, kedy v tradičnom čase o 17.30 privítajú lídra súťaže Penguins Prešov.

Vo Vranove nad Topľou sa hral medzi dvoma poprednými tímami prvej ligy zaujímavý dynamický hokej, so šancami na oboch stranách. Lepšie začali hostia, ktorí mali v prvej tretine viac z hry. Paradoxne, v piatej minúte pri prvej šanci domácich inkasovali, keď Dovinu prekonal Radovan Cútt. V ďalších minútach prišli chvíle michalovského golmana Adama Trenčana. Ten sa najskôr zaskvel pri šanci Nemčeka, neskôr vychytal aj svojho menovca Denisa. V dvanástej minúte už ale bol prikrátky na pokus Kanaeta, ktorý vyrovnal na 1:1. Aj v ďalších minútach prvej tretiny boli lepším tímom hostia a tí svoju prevahu korunovali v posledných sekundách tejto časti, keď sa presadil Rehák.

Michalovčania začali druhú tretinu oveľa lepšie. Boli aktívnejší, vytvárali si tlak aj napriek tomu, že hru kúskovali viaceré vylúčenia. V 34. minúte prišla biliardová akcia domáceho tímu a František Poliaček vyrovnal na 2:2. V tretej časti sa hral hokej kto z koho. Viac vyložených šancí opäť mali domáci, Vladimír Solomončak ale dvakrát zo stopercentnej šance pohrdol rozhodnutím. To prišlo až v predĺžení, kedy Solomončak už tretiu šancu využil a zabezpečil tak Dukle extra bod.

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK Dubnica nad Váhom 3:2 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 5. Cútt (Solomončak, Banovský), 34. Poliaček (Toma), 62. Solomončak (Cútt) – 12. Kanaet (Madový, Trenčan), 20. Rehák (Kluka, Hegyi).
Vylúčení: 4:6.
Presilovky: 0:0.
Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: P. Korba - Jobbágy, Riš.
Divákov: 265.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Valečko, Hančák, Dolgoš, Kolba, Cvengroš, Rusina, Jaššo - Solomončak, Cútt, Banovský - Hvila, Linet, Mašlonka - Poliaček, Toma Kabáč - Hamráček, Balko, Jokeľ.
MHK: Dovina – Burzala, De. Rehák, L. Ďurkech, Madový, Habšuda, D. Trška – Špankovič, O. Ďuriš, Jakúbek – F. Nemček, Hegyi, Kluka – Kútny, Kanaet, D. Trenčan – Berák.

Uverejnené: 20.10.2017 20:43:33