Druhá tohtosezónna prehra Iuventy

Hádzanárky Iuventy Michalovce utrpeli v tejto sezóne druhú ligovú porážku, keď na pôde DHK Zora Olomouc prehrali najtesnejším rozdielom 23:24, hoci ešte sedem minút pred koncom viedli 22:18. Zverenky trénera Františka Urbana sa v najbližšom ôsmom kole spoločnej česko-slovenskej MOL Ligy predstavia na domácej pôde, keď v jeho šlágri privítajú v sobotu 28. októbra o 15.00 hod. dosiaľ nezdolanú pražskú Slaviu. Tento zápas si budete môcť pozrieť aj v priamom televíznom prenose stanice 213.

Úvod zápasu vyšiel lepšie michalovskej Iuvente. Tá začala s dobre fungujúcou obranou a po góle Bajčiovej viedla v piatej minúte 3:1. Dvojgólovým rozdielom vyhrávala Iuventa aj po góloch Wollingerovej (4:2) a Holešovej (5:3), domácej Zore sa ale podarilo dvoma gólmi v rade v dvanástej minúte vyrovnať. Olomoučanky aj po vyrovnaní pokračovali v gólovej šnúre, keď v pätnástej minúte po štyroch presných zásahoch v rade viedli 7:5. Iuventa ale zdvihla hlavu a v 19. minúte bolo po góle Wollingerovej opäť vyrovnané (9:9). V záverečnej desaťminútovke sa oba tímy opäť ťahali o každý gól. V 27. minúte Trúnková vyrovnala na 13:13, posledné sekundy prvého dejstva však vyšli lepšie Olomoucu, ktorý po góloch Salašovej s Hvostaľovou viedol v polčase 15:13.

Aj druhý polčas priniesol dramatický priebeh. V jeho úvode sa Olomoučanky síce dostali do trojgólového vedenia, no bola to Iuventa, ktorá držala opraty zápasu vo svojich rukách. V bráne sa chytila Muliková, ktorá svoje spoluhráčka viackrát podržala. V 37. minúte dostala Holešová po štvorgólovej šnúre Iuventu opäť do vedenia. To sedem minút pred koncom narástlo na štyri góly (18:22) a zdalo sa, že Michalovčanky môžu na Morave bodovať naplno. Opak bol však pravdou, keďže im absolútne nevyšiel záver zápasu, ktorý prehrali 1:6 a duel 23:24.

DHK Zora Olomouc - Iuventa Michalovce 24:23 (15:13)
Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 1 - 5. Rozhodovali: Bubeníček a Petruška (obaja Česká republika) - 350 divákov.
DHK ZORA: Rašková, Polášková - Hurychová 1, Ružičková 4, Trumpešová, Jansová 1, Sovová, Hvostaľová 1, Kašpárková 1, Salčáková 2, V. Fryčáková 2, Kubáčková 7/3, Salašová, Gajdošíková 4, T, Fryčáková 1, Chlandová,
IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - Holešová 5, Kišíková, Kotová, Trúnková 5/1, Habánková 4, A. Holejová 1, Wollingerová 5/2, Holubová, Bajčiová 1, Fiľková - Trehubová 2.