files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Dobrovolska opäť vystavuje

Simona Dobrowolska opät vystavuje svoje umelecké diela vo svojom rodnom meste, v Michalovciach. Tentokrát sa vernisáž pod názvom „Malá prezentácia vlastnej tvorby“ konala v kaviarni Panini&caffe.

V kaviarni vystavuje druhýkrát. Prvá výstava bola spoločná v košickej kaviarni Veritas. Výstavu otvorili dvaja kurátori, a to pani Barnová a pán Capovčák. Dobrowolská predstavuje svoje grafofotografie. V marci ste mohli zhliadnuť v Zemplínskom múzeu  Dobrowolskej výstupné bakalárske práce v rôznom štýle. Študuje na Technickej Univerzite v Košiciach na Fakulte umení v Ateliéry grafiky a experimentálnej tvorby na druhom stupni pod vedením profesora akad. mal. Rudolfa Sikoru.

Experimentálna tvorba

Jej tvorba má experimentálny charakter. Pracuje s rôznymi materiálmi, hľadá nové spôsoby sebarealizácie a prejavy cez nové techniky. Dáva do popredia objekty v 3D rovine, ktorá je pre človeka najviac prirodzená. Venuje sa keramike, počítačovej a klasickej grafike, čiernobielej fotografii, počítačovej kombinovanej grafofotografii, koláži, inštaláciám, maľbe a pirografii. Zaoberá sa témou rodiny, a to z pohľadu člena rodiny. „Vnáram sa do vlastných spomienok a ,,prehrabujem“ sa medzi nimi. Vyberám si spomedzi nich tie čitateľné aj menej čitateľné a vkladám do nich aj tie, na ktoré si nepamätám, o ktorých viem len cez rodinné fotografie“. uviedla Dobrowolska a dodala: „Cez fotografické portréty najužšej rodiny hľadám spoločné črty tváre, ktoré sú zachované a prepájam ich s mimickým výrazom“.“ V zimnom období chystá ďalšiu výstavu, ktorá bude zameraná na zrkadlá. Diela Simony Dobrowolskej budú vystavené do 25. júla.                                 (mk)Uverejnené: 09.07.2010 11:39:17 files/zrs35vuxnbma6xcy.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.