Iuventa vyhrala v Bánovciach 36:25 a je už na druhom mieste

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase deviateho kola MOL ligy na pôde nováčika súťaže RMK Sokol Bánovce nad Bebravou 36:25 (19:15) a predrali sa tak už na druhé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Františka Urbana v jesennej časti MOL ligy odohrajú ešte dva zápasy. Už nasledujúcu stredu privítajú v predohrávanom šlágri 10. kola o 17.30 hod. českého majstra DHK Baník Most, ligovú jeseň uzavrú v piatok 17. novembra súbojom v Zlíne.

Lepší štart do zápasu mali domáce hráčky. Nováčik súťaže išiel ihneď do trojgólového vedenia 3:0, na čo odpovedala dvoma presnými zásahmi Mária Holešová (3:2). Bánovce nad Bebravou ale odpovedali rovnakou mincou a po presnom zásahu Turkovej viedli v šiestej minúte 5:2. Iuventa na tento stav zareagovala štyrmi gólmi v rade a po presnej strele Trúnkovej v deviatej minúte po prvýkrát viedla (5:6). Domáce hráčky sa však vypli v prvom polčase k dobrému výkonu. Favorita sa nezľakli a v dvanástej minúte viedli po dvoch góloch Turkovej v rade 10:8. Iuventa ale rýchlo zrovnala a od tohto momentu sa obaja striedali vo vedení. Až v 23. minúte Iuventa po góloch Habánkovej a Holešovej  konečne išla do viac ako jednogólového vedenia (13:15). Následne sa presadila aj Trúnková, ktorá dodala definitívne pokoj do hry favorita. Bánovce síce znížili Matušincová na 14:16, no tá iba odštartovala ďalšiu trojgólovú šnúra slovenského majstra, ktorý tak na začiatku poslednej minúty prvého dejstva viedol 19:14. Posledné slovo v prvej tridsaťminútovke patrilo domácej Jane Bencovej, ktorá polčasové skóre upravila na 15:19.

Štart do druhého dejstva vyšiel oveľa lepšie Iuvente. Tá sa poučila z nekoncentrovaného úvodu zápasu a v prvých minútach druhého polčasu definitívne svojim súperkám jej hráčky gólovo odskočili. Po dvoch góloch Trúnkovej v rade viedli v 35. minúte už 23:16 a boli tak jasne nasmerované k druhému tohtosezónnemu víťazstvu na pôde súpera. V 44. minúte bol po góle Habánkovej rozdiel v skóre už desaťgólový (17:27). O minútu neskôr po šiestom góle v rade bolo 29:17 a takisto aj zrejmé, že favorit má zápas na svojej strane. Michalovčanky nakoniec zvíťazili 36:25 a pred stredajším šlágrom desiateho kola a možno aj celej jesennej časti s Mostom, sa tak naladili víťazne.

RMK Sokol Bánovce nad Bebravou - Iuventa Michalovce 25:36 (15:19)
Pok. hody: 4/4 - 2/2, vylúčené: 3 - 4. Rozhodovali: Balogh a Klimko, 200 divákov.
RMK SOKOL: Sakalošová, Čížová - Bencová 3/1, Bridová, Hanová 1, Srncová, Hrubá, Ráciková 1, Turková 4, Hollá 1, Chocinová, Halmová 4/1, Šipláková, A. Obstová, Matušincová 8/2, K. Obstová 3.
IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - Holešová 13, Kišiková 2, Rebičová 3, Kotová 2, Trúnková 7, Habánková 3/2, Wollingerová 1, Holubová 1, Bajčiová 2, Fiľková - Trehubová 2.