Dukla zvíťazila na Spiši 6:1 a je znova lídrom prvej ligy

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 26. kola St. Nicolaus I. ligy na ľade HK Spišská Nová Ves 6:1 a po zakopnutí Skalice sa opäť dostali na prvú priečku v tabuľke. O dva góly v sieti Spišiakov sa postaral Marek Mašlonka, po jednom pridali Daniel Hančák, Ľubor Balko, František Poliaček a Radovan Cútt. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie predstavia v piatok 8. decembra na domácom ľade vo Vranove nad Topľou, kde v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú HC Osmos Bratislava.

Michalovská Dukla cestovala na Spiš s cieľom natiahnúť svoju víťaznú sériu na tri zápasy, čo sa jej nakoniec po výbornom výkone aj podarilo. Po bezgólovej prvej tretine boli zverenci trénera Miroslava Chudého jasne lepším tímom a svoju prevahu pretavili aj v góly. Skóre duelu otvoril v 22. minúte Marek Mašlonka a o tri minúty neskôr sa gólovo presadil počas presilovky aj navrátilec do zostavy Daniel Hančák. To ešte nebolo od Dukly v druhej tretine všetko, keďže v 28. minúte Balko zvýšil jej vedenie už na 3:0. Ani v tretej tretine sa gólostroj Michaloviec nezastavil. V 41. minúte sa presadil najlepší strelec Dukly František Poliaček, no a o tri minúty neskôr bolo po presnom zásahu Mašlonku už 5:0. Domáci kontrovali Vartovníkom, posledné slovo ale patrilo Cúttovi, ktorý upravil na konečných 6:1 a keďže Skalica doma zakopla s Dubnicou, Michalovčania sa znova dostali na prvé miesto v tabuľke.

HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce 1:6 (0:0, 0:3, 1:3)
Góly: 54. Vartovník (Giľák, Vantroba) – 22. Mašlonka (Halás, Kolba), 25. Hančák (Solomončak, Poliaček) pres/1, 28. Balko (Kolba, Dolgoš), 41. Poliaček (Cútt, Solomončak), 44. Mašlonka (Halás, Piatak), 59. Cútt (Valečko, Hančák)
Vylúčení: 3:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0.  Rozhodovali: Vojtek - Holienka, Hanko Divákov: 292.
HK: Hollý - Bdžoch, Vantroba, Zekucia, Gurčík, Korenko, Kyčák - Findura, Nagy, Mikula - Lesňák, Vartovník, Giľák - Koky, Štrauch, Zwick - Chmeľ, M. Olejník, L. Olejník.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Hančák, Valečko, Kolba, Dolgoš, Oravec, Rusina, Cvengroš - Solomončak, Cútt, Poliaček - Mašlonka, Piatak, Halás - Fajčák, Linet, Brezniak - Balko, Toma, Hamráček.