Úspešný basketbalový víkend Michalovčanov

Práve skončený víkend sa niesol v znamení úspechov michalovského basketbalu. V hre boli muži aj ženy 1.BKD Michalovce, ako aj juniori 1. BK Michalovce a všetci boli úspešní. V piatich zápasoch totiž zaznamenali všetko víťazstvá. Poďme pekne po poriadku. Muži zvíťazili najskôr v piatok v dohrávke 19. kola na pôde Humenného 60:47 a nezávahali ani v zápase 20. kola druhej basketbalovej ligy skupina Východ, keď doma zvíťazili nad posledným tímom tabuľky Eilat Prešov 84:56, a upevnili si tak prvú priečku v tabuľke. Darilo sa aj ženám, ktoré v príprave na vyvrcholenie druhej basketbalovej ligy zvíťazili v odvetnom stsretnutí nad poľskou Tarnawou presvedčivo 75:65. No a do tretice sa darilo aj juniorov 1. BK Michalovce, ktorí zvíťazili v ďalšom dvojkole na domácej pôde nad Humenným hladko 98:24 a 108:40, a týmito dvoma výhrami si takisto upevnili prvú priečku v oblastnej ligovej súťaži.

MUŽI

Líder druhej basketbalovej ligy skupina Východ bol počas víkendu v hre dvakrát. Najskôr jeho hráči absolvovali dohrávku 19. kola na pôde Humenného, kde zvíťazili 60:47. Prezident klubu Ladislav Janošov tento duel zhodnotil nasledovne. "Do derby zápasu sme išli v role favorita a aj keď stretnutie derby očakávania príliš nenaplnilo, som rád, že sme tento ťažký duel zvládli. Hralo sa v náhradných priestoroch a pri slabom osvetlení. Viacerí chlapci sa na svetlo sťažovali, že im sťažovalo streľbu, no treba povedať, že podmienky boli pre všetkých rovnaké a nezvýhodňovali nikoho. V stretnutí sme sa spoliehali na svoju tradičnú dobrú obranu, z ktorej sme dokázali v prvej štvrtine dokázali vyťažiť päťbodový náskok. V druhom dejstve už domáci zapli na vyššie obrátky a keď sa nám prestala dariť streľba, polčasový rozdiel bol zákonite iba šesťbodový. Za zmienku stojí tiež aj to, že z trinástich trojkových pokusov sme dokázali využiť iba jeden, no aj napriek tomu chlapci z poza oblúka pálili o sto šesť... Pre vývoj zápasu bola rozhodujúca tretia štvrtina. Tá bola zaujímavá tým, že domáci síce pritvrdili v obrane, no na druhej strane to malo za dôsledok zvýšený počet našich trestných hodov. V tých sa nám však vôbec nedarilo, keď sme z dvanástich využili iba tri. Aj napriek tomu náš náskok narástol, keďže v tomto dejstve sme dovolili Humenného zaznamenať iba dva body. Rozskúskovanú poslednú štvrtinu síce domáci vyhrali o jeden bod, nič to však nezmenilo na našom víťazstve.

Michalovskí basketbalisti boli úspešní aj v sobotňajšom dueli, v ktorom privítali na vlastnej pôde posledný tím tabuľky Eilat Prešov. Ten doteraz v súťaži nezaznamenal ani jednu výhru a nárok nemal ani v sobotu proti lídrovi tabuľky. "Na víťazstvo nad posledným tímom tabuľky nám stačil aj priemerný výkon. Zápas sa od začiatku vyvíjal v náš prospech a v priebehu duelu dostali príležitosti všetci hráči z lavičky. Aj tí mladší dokázali celkom slušne bodovať. Chlapci začali z ostra, keď už v piatej minúte viedli 14:2 a prvá štvrtina skončila našim desaťbodovým vedením. Obraz hry sa nezmenil ani v druhej štvrtine, kedy už dostali príležitosť aj mladíci Čuba so Šándorom, pričom po dlhej dobe bol platný aj Kováč, ktorý podal dobrý výkon tak v útoku, ako aj v obrane. Chlapci mali zápas úplne pod kontrolou a v ani jednom momente nebolo pochýb o ich víťazstve," podotkol na margo sobotňajšej výhry prezident 1. BKD Michalovce Ladislav Janošov. Muži si tak upevnili prvú pozíciu v tabuľke. Do konca základnej časti ešte odohrajú tri zápasy. V nedeľu 6. apríla sa predstavia v Košiciach proti UVL, následne ich čaká v utorok opäť duel v Košiciach proti Espritu, no a v poslednom kole privítajú v sobotu 13. apríla celok Kovohuty Krompachy.

1. BK Humenné - 1. BK D Michalovce  47:60 (26:32)

Štvrtiny: 10:15, 16:17, 2:10, 19:18

Strelci MI: Mižák 20, V. Mitterpák 11, Janošov 10, Holda 8, Maškulík 6, Kováč 5

1.BK D Michalovce - Eilat Prešov 84:56 (45:26)

Štvrtiny: 25:15, 20:11, 21:13, 18:17

Strelci: Vl. Mitterpák 30, Kováč 13, Mižák 12, Čuba 9, Maškulík 7, Holda 6, Šandor 4, Janošov 3

ŽENY

Víťaz základnej časti druhej basketbalovej ligy žien sa momentálne pripravuje na vyvrcholenie súťaže v podobe troch turnajov Final Four. Ten prvý na nich čaká už nasledujúci víkend v Spišskej Belej. V príprave si Michalovčanky dvakrát zmerali sily s poľským Gymbalom Tarnawa. Po výhre 79:72 tentoraz uspeli aj doma, kde zvíťazili 75:65. "Odvetné stretnutie sa začalo lepšie pre Poľky, ktoré vyhrali prvú štvrtinu výrazným rozdielom. Po zbabrenej prvej časti dievčatá zapli a pomali ale isto začali skresávať náskok súpera. Po siedmych minútach bolo 30:32, záver však vyšiel lepšie hostkám, ktoré opäť viedli 43:32. V druhom polčase dievčatá ešte viac zabojovali a dokázali vyrovnať na 55:55. Rozhodla posledná štvrtina. V nej síce išli hostky do vedenia 61:59, následne však prišla naša osembodová šnúra, ktorá rozhodla o našej cennej výhre. Dievčatá v zápase veľmi zle bránili. Táto činnosť nám prakticky vôbec nevychádzala. Skúšali sme najskôr osobnú, potom aj zónovú, no zo začiatku nám robila obrovské problémy najlepšia strelkyňa Tarnawy Kuzio. Zónova obrana sa ukázala postupom času predsa len účinnejšia a pomohla nám nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas nakoniec otočiť. Bol to však výsledok viac bojovnosti a chcenia ako basketbalového umenia. Ale takéto víťazstva sú ešte cennejšie hlavne preto, že družstvo dokáže prekonať bojovnosťou aj zložité situácie," uviedol tréner ženského tímu a prezident 1. BKD v jdnej osobe Ladislav Janošov.

1.BK D Michalovce - GIMBALL Tarnawa 75:65

Štvtiny: 12:24, 20:19, 23:12, 20:10

Body 1. BKD: Jurašková 19, Fiedlerová, Maľuková a V. Vargová po 12, Regendová 8, Lipková 6, Kunková 4, Majerníková 2,

JUNIORI

Svoje posledné dva domáce zápasy odohrali minulý víkend juniori 1. BK Michalovce, ktorí v dvojkole privítali družstvo 1. BK Humenné. Líder tabuľky OM Východ nezaváhal ani teraz a po výhrach 98:24 (z tohto zápasu je aj naša fotogaléria) a 108:40 si upevnil prvú priečku v tabuľke. Mladí Orli sa do konca súťaže predstavia v dvoch dvojkolách vonku. Najskôr ich čakajú súboje v Rožňave a potom na pôde druhého tímu tabuľky Prešova.

1.BK Michalovce - 1.BK Humenné 98:24 (45:14)

Štvrtiny: 22:3, 23:11, 34:6, 18:4

1.BK Michalovce - 1.BK Humenné 108:40 (54:14)

Štvrtiny: 26:8, 28:6, 36:17, 18:9

Uverejnené: 31.03.2014 20:00:37