Andrej Kerič v Michalovciach skončil

Anabáza chorvátskeho útočníka Andreja Keriča netrvala vo futbalom MFK Zemplín Michalovce dlho.

Dvadsaťdeväťročný Andrej Kerič, ktorý sa v sezóne 2008/2009 v drese Slovana Liberec s pätnástimi gólmi stal najlepším strelcom najvyššej českej súťaže, nenaplnil v Michalovciach očakávania. V drese nováčika Fortuna ligy odohral iba štyri zápasy, v ktorých sa gólovo nepresadil. "Rozviazali sme s ním zmluvu, už odišiel domov. Dôvodom boli výkony tohto legionára, tie nezodpovedali jeho povesti. V októbri sa v ligových zápasoch nedostal ani na lavičku náhradníkov," skonštatoval pre Denník Šport predseda predstavenstva MFK Zemplín Michalovce Igor Šoltinský.

Andrej Kerič prišiel do Michaloviec spolu s ďalšou trojicou hráčov (brankár Marián Kelemen, španielsky krajný obranca Eric Barosso Sachez, gruzínsky stopér Akaki Khubutia) počas reprezentačnej prestávky na začiatku septembra v rámci posilnenia vtedy posledného tímu fortunaligovej tabuľky. Plných 90 minút odohral iba v zápase 8. kola proti Senici (1:3), v ďalších troch už iba striedal. Dokopy odohral v štyroch zápasoch 127 minút bez gólového zápisu. Gólový zápis nepridal Kerič ani počas zápasu štvrtého kola Slovnaft Cupu, keď v Rohožníku pri remíze 1:1 a následnej prehre 3:5 po strelách zo značky pokutového kopu odohral celý zápas. Gól zaznamenal akurát v prípravnom súboji proti Užhorodu, kedy v 75. minúte vyrovnával na konečných 2:2.